4 cechy nowoczesnych kompleksów biurowych

4-cechy-nowoczesnych-kompleksow-biurowych-1

W ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny wzrost inwestycji biurowych. Deweloperzy wychodzą naprzeciw potrzebom rynkowym, dzięki czemu powstają coraz ciekawsze kompleksy biurowe.

Warszawa nie jest już jedynym kierunkiem, w który zainteresowane są firmy z różnych branż. Popularne stają się inne miasta, dzięki czemu ośrodki biznesu rozprzestrzeniają się na cały kraj. To szansa dla wielu miejscowości, które dotychczas cierpiały na ucieczkę mieszkańców do miejsc, gdzie przyszłość wydawała się bardziej obiecująca. Nowoczesne miejsca pracy, takie jak kompleks biurowy Imagine, muszą spełniać jednak pewne cechy, aby firmy się nimi zainteresowały.

  1. Łatwy dojazd

Dojazd do firmy jest zarówno ważny z punktu widzenia klienta jak i pracowników firmy. Doskonałą lokalizacją są okolice centrum miasta, ale z drugiej strony naraża się wtedy na korki. Obecność w reprezentatywnej części miasta podnosi prestiż firmy w oczach klientów. Plusem jest także rozbudowana komunikacja miejska, która umożliwia łatwy dojazd dla pracowników.

  1. Wyposażenie

Wnętrze nowoczesnego kompleksu biurowego

Każdy nowoczesny kompleks biurowy powinien być wyposażony w odpowiedni sprzęt. Częstymi najemcami są firmy z branży IT, które wymagają dostępu do najlepszych usług. Inne firmy będą szukać budynków, w których można przeprowadzić szkolenie, spotkanie lub konferencję. Niezbędny jest także niezawodny sprzęt. Ponadto powinien być dostęp do pomieszczeń z wyposażeniem kuchennym oraz miejsce na odpoczynek.

  1. Układ pomieszczeń

Pomieszczenia znajdujące się w biurowcu muszą być dostosowane pod potrzeby firm z różnych branż. Dla jednych idealne będzie zastosowanie układu gabinetowego. Dla innych lepiej będzie wykonywać się pracę w biurze typu open space. Niektóre firmy mogą związać się z danym miejscem na dłuższy czas, dlatego też powinni mieć możliwość rozwoju w biurowcu.

  1. Pracownik na pierwszym miejscu

Deweloperzy wychodzą naprzeciw potrzebom pracownika. Częstą decyzją o podjęciu współpracy z daną firmą jest lokalizacja miejsca pracy. Nowoczesne budynki uwzględniają takie udogodnienia jak miejsca do odpoczynku, tereny zielone, miejsce na restauracje czy parkingi. Dodatkowo ważna jest infrastruktura około budynkowa. W pobliżu powinny znajdować się sklepy czy komunikacja miejska.