Najmodniejsze aranżacje ostatnich lat – krótki przewodnik

Mieszkanie w stylu industrialnym

Podążanie za wszystkimi trendami może być naprawdę trudne, zwłaszcza wtedy, gdy interesujemy się modą, technologią, czy… wystrojem wnętrz. Stylizacji spośród których możemy wybierać jest naprawdę sporo, a wszystkie z nich są na swój sposób wyjątkowe. Poniżej przedstawiamy wybór tych, które w ostatnich latach podbijają serca milinów ludzi w Polsce i na świecie.

Styl nowoczesny

Podstawowym założeniem tego stylu aranżacji jest prostota, która oprócz estetycznego wyglądem, ma zachęcać swoją praktycznością i funkcjonalnością. We wnętrzu nowoczesnym dominują proste linie i geometria, która widoczna jest zarówno w kształcie mebli, jak i w ich wzornictwie. Całość powinna być zachowana w stonowanej kolorystyce, w której przeważnie dominuje czerń, biel lub beż. Chcąc uzyskać aranżację nowoczesną, należy zrezygnować z wszelkich ornamentów i zbędnych dodatków, które zaburzają harmonię prostego wnętrza.

Sypialnia zachowana w nowoczesnym stylu
Zwróćcie uwagę na piękne meble w tej nowoczesnej sypialni! (źródło: https://www.meblewojcik.com.pl)

Loft i styl industrialny

Loftem nazywamy mieszkania (często dwupoziomowe), które tworzy się w budynkach będących niegdyś zakładami produkcyjnymi lub miejscami biznesowymi. Pierwotne przeznaczenie budowli sprawia, że w każdym jej zakamarku można spotkać się ze śladami historii, która dla wielu osób jest niezwykle atrakcyjna. We wnętrzach w stylu industrialnym dominuje stal, drewno i beton, które idealnie wpisują się w pierwotny charakter budynku. Wśród mebli dominują te wykonane z metalu lub drewna.

Wnętrza skandynawskie

Fragment mieszkania w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to znowu aranżacje, w których główny nacisk kładzie się na prostotę, funkcjonalność i rozjaśnienie pomieszczenia. We wnętrzach dominuje biel, która bywa łączona z szarością, jasnym błękitem, a niekiedy i z beżem. Pomieszczenia pozbawione są elementów, które mogłyby sprawiać, że staną się one ciemniejsze. Meble do wnętrz skandynawskich powinny być wykonane z naturalnych materiałów.

Vintage

Vintage to prawdziwy miszmasz, który broni się na swój własny, charakterystyczny sposób. Istotą stylu jest zestawianie ze sobą elementów pochodzących z różnych epok, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać niedorzecznie. Ten trend często szokuje i zaskakuje. Nie należy do rzadkości widok, w którym w jednym kącie stoi zupełnie współczesny regał, natomiast w drugim – naprawdę stare biurko, które wiele już w życiu widziało. Posiadaczem mebli, które wpisywać się będą w ideę vintage, można stać się na kilka sposobów:

  • Postarzając i stylizując nowe kolekcje,
  • Umieszczając stare przedmioty we wnętrzu współczesnym,
  • Konfrontując naznaczone historią pomieszczenia z nowymi kolekcjami.

Podsumowanie

Opisane style są na tyle różnorodne, że każdy bez wątpienia odnajdzie wśród nich coś dla siebie. Pamiętaj jednak, że nie musisz się ograniczać – może to właśnie Ty staniesz się pionierem nowej rewolucji w świecie aranżacji wnętrz?