Nowoczesne meble ogrodowe

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju nowoczesnych mebli ogrodowych, które dają możliwość aranżacji ogrodu na rozmaite sposoby. Takie meble mogą być wykonane z różnych materiałów: drewna, aluminium, metalu lub tworzyw sztucznych, przy czym te ostatnie cieszą się największą popularnością. Przyjrzyjmy się, zatem bliżej ofercie nowoczesnych mebli ogrodowych, jaką mamy w naszych sklepach.

Meble ogrodowe aluminiowe

Aluminiowe meble ogrodowe, podobnie zresztą jak plastikowe, są lekkie, a zatem łatwe w przestawianiu. To tego są trwałe, nie rdzewieją i dobrze zanoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Ciekawym rozwiązaniem pod względem architektonicznym są nowoczesne stoły ogrodowe o prostych kształtach i blatach przypominających drewniane deski. W komplecie z rozkładanymi krzesłami (z siedziskami i oparciami wykonanymi w taki sam sposób jak blaty stołu) stanowią niezwykłą atrakcję ogrodu. Takie nowoczesne meble aluminiowe mogą występować w dowolnej kolorystyce, choć najlepiej wyglądają odcienie szarości i grafitu, uzupełnione białymi lub jaskrawymi poduszkami ogrodowymi.
Meble aluminiowe idealnie sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji ogrodu bądź jako meble trasowe.

Meble ogrodowe metalowe

Meble ogrodowe metalowe, zwłaszcza wykonane z żeliwa, są wyjątkowo trwałe, m.in. dlatego że są odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak opady deszczu i promieniowanie słoneczne. Są jednak ciężkie, więc przenoszenie ich sprawia trudność, a zatem nie są tak mobilne, jak inne rodzaje mebli ogrodowych. Krzesła i stoły ogrodowe metalowe najlepiej sprawdzają się w tradycyjnej aranżacji ogrodu, choć można je zastosować również w nowoczesnej aranżacji. Stylowo prezentują się zwłaszcza małe nowoczesne stoliki okrągłe ze szklanym blatem z nowoczesnymi metalowymi krzesłami z ażurowymi siedziskami i oparciami. Ciekawie wyglądają także nowoczesne meble metalowe z drewnianymi elementami, w postaci blatu, oparcia czy siedziska.

Drewniane meble do ogrodu

Niezwykle atrakcyjną ofertę stawioną drewniane meble do ogrodu (np.  Takie stoły ogrodowe czy też krzesła są stabilne i trwałe, choć wymagają regularnej konserwacji. Drewniane meble charakteryzują się prostotą i estetycznym wykonaniem. W nieco mniejszych ogródkach można postawić na kameralne rozwiązania i wybrać mały drewniany stolik, do których dostawimy rozkładane drewniane krzesła. Efektownie wyglądają również nowoczesne drewniane leżaki. Do takich mebli idealnie pasują kolorowe poduszki ogrodowe.

Meble ogrodowe plecione

Ciekawym rozwiązaniem są meble ogrodowe plecione, na przykład wiklinowe czy rattanowe. Idealnie sprawdzą się one w nowoczesnej aranżacji ogrodu, jak również na tarasie, a do tego są lekkie, bez problemu można, więc je przestawiać. Plecione meble świetnie wyglądają w kolorystyce białej i w różnych odcieniach szarości. Do ciemniejszych wersji doskonale pasują jasne poduszki. Ciekawym rozwiązaniem są plecione fotele i narożniki.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

Meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych cieszą się największą popularnością, m.in. dlatego że są lekkie – dają się więc łatwo przenosić, odporne na czynniki atmosferyczne, a do tego stosunkowo tanie. Mają niestety też swoje wady – mogą pękać i przewracać się przy silnym wietrze. Poza plastikowymi stołami ogrodowymi, krzesłami i leżakami, możemy też dostać ogrodowe baseny, które są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza w upalne lata.

 

Bogaty asortyment różnego rodzaju mebli ogrodowych w atrakcyjnych cenach znajdziemy na Dajar.pl