Ucieczka z miasta – wcale nie taka straszna

wiz1

W obecnych czasach coraz częściej jesteśmy świadkami sytuacji, w której rodziny rezygnują z mieszkania w mieście na rzecz życie na przedmieściach lub mniejszych miastach okalających dany ośrodek miejski. Nie inaczej jest w przypadku trójmiasta, w którym coraz ciężej o zadowalający nas metraż. Jednym z najciekawszych miejsc nowego zamieszkania jest Banino, znajdujące się zaledwie pół godziny jazdy samochodem od centrum Gdańska. Skąd bierze się popularność tej miejscowości wśród „miastowych”?

Ciekawa alternatywa

Banino jest miejscem wprost stworzonym pod ciche i spokojne życie, lecz z bezpośrednią bliskością miasta. Wbrew pozorom, ta miejscowość ma coraz mniej wspólnego z klasyczną wizją małej miejscowości. Centrum Banina stale się rozwija! Nikogo nie dziwi ruch przy głównej ulicy, dzieci maszerujące dumnie do tamtejszej szkoły czy spacerujący piesi. Pomimo tego, dalej możemy tam znaleźć to, czego szukaliśmy po ucieczce – harmonii i spacerów w otoczeniu zieleni.

Własny dom

Co najlepsze, możliwości mieszkania w Baninie wykluczają od razu wielorodzinne bloki. Tym, co spotkamy w większości przypadków, są wolnostojące domy szeregowe. To świetna alternatywa dla ciasnego mieszkania, oferująca swobodę i przestrzeń jego mieszkańcom. Dodatkowym plusem, którego nie sposób nie docenić, jest własny ogródek. To, co z nim zrobimy, zależy wyłącznie od nas! Może tam powstać mały plac zabaw dla dzieci, miejsce do grillowania czy dmuchany basen, tak naprawdę to, co nam przyjdzie do głowy! Sprawdź ofertę mieszkań w Baninie na stronie https://dommoichmarzen.eu/.

Szybkie połączenie z miastem

Mówiliśmy już wcześniej o tym, że Banino z gdańskim Śródmieściem łączy zaledwie 30 minut. Taka bliskość może być kluczowa dla osób pracujących w tym mieście. Szybki transport jest łatwy dzięki obwodnicy i stale powstających nowych drogach. Natomiast możecie zadawać sobie pytanie: jaki los czeka tych niezmotoryzowanych? Nie musicie się martwić, gdyż wasze nowe miejsce zamieszkania i Gdańsk łączy komunikacja miejska w postaci autobusów i Pomorskiej Kolei Metropolitarnej. Co w tym wszystkim jest najlepsze? To, że będzie już tylko łatwiej!

Podsumowanie

Jak widzicie sami – mieszkanie z dala od centrum miasta wcale nie musi oznaczać izolacji od cywilizacji! Nie bez powodu coraz większe rzesze ludzi uciekają od hałasu i zgiełku betonowej dżungli. Dziś jest to świetna alternatywa zwłaszcza wtedy, gdy za koszt mieszkania w centrum, w którym będziemy ściśnięci, możemy wybrać przestronny, nowoczesny dom naszych marzeń.